Hirdetések a Snapchat-en
A Snapchat-en is megjelennek hamarosan hirdetések, de nem is akármilyenek: hagyományos, nem célzott hirdetések. Ennek a hírnek kuriózuma, hogy eljutottunk odáig, hogy ha nem a személyes ízlésre szabott hirdetésekről van szó, az számít hírnek. Ebből is jól látszik, hogy a megfigyelés és a célzott hirdetések ma már a status quo a weben. (Bár az is jó kérdés, hogy ettől függetlenül gyűjtenek-e információkaté és ha igen, mire használják – ennek fényében könnyen lehet, hogy ez a hír csupán egy üres marketingfogás.)
Az Apple lesz az új Google?
Az Apple TV lehet a jövőben az okoslakások egyik potenciális agya: "az utasítás eljut az Apple TV-be, a készülék az Apple szervereinek segítségével értelmezi azokat, és kiadja a megfelelő utasításokat a megfelelő rendszereknek". Ezáltal előfordulhat, hogy nem csak Facebook-on lesz nagyobb hatalma az NSA-nek az érintettek profilja felett, hanem az otthonjaikban is. :)
Facebook és privacy: üres metszet :)
Ebben a leírásban arról olvashatunk, hogy hogyan listázhatóak ki valakinek a Facebook baráti listája, akkor is, ha az nem publikusra van állítva. Röviden: ha egy ismerősünk van csupán, akkor az ő ismerősei közül, illetve megerősítés alatt álló kapcsolataiból válogat a rendszer. Néhány próbálkozással így a teljes lista kinyerhető. Ügyes.
Összesen 0 hozzászólás látható.
Nincsenek hozzászólások.
Bárki hozzászólhat, nem regisztrált beküldő esetén egyik adat megadása sem kötelező - a hozzászólás akár névtelen is lehet.