Régóta léteznek olyan technológiák, amelyek elrejtik a felhasználók IP címét, és emellett a forgalomanalízis védelmét is megvalósítják, nehogy a rejtést végző hálózat forgalmát vizsgálva azonosítható legyen a felhasználóé. Így kiderül, hogy melyik felhasználó melyik szolgáltatóval kommunikál - az IP cím rejtése máris hiábavaló volt.
Ugyanarról a védelmi mechanizmusról, pontosabban annak hiányáról van szó, amikor a TLS csatornák forgalomanalízis védelméről beszélünk: ebben az esetben a forgalmunk rejtett, de forgalom típusa megjósolható, ahogy arra rá mutatott az IT Café cikke. Ez a TLS egyik fő hiányossága, amelyre a mai napig nem létezik egységesen elfogadott megoldási javaslat.
A TLS csatornákat nem csak önmagukban szokták alkalmazni (például webes kiszolgálók elérésére), hanem anonimizáló szolgáltatások esetén a felhasználó és a szolgáltatás közötti szakasz védelmét is ezzel oldják meg, ahol általában még indokoltabb lenne a a forgalomanalízis védelem. Ezzel azonban számos probléma van, néhány ízelítőnek:
A TLS védelmének továbbfejlesztése mellett egy másik lehetőség az anonim VPN-ek használata, amely általánosabb a TLS megoldásánál, azonban költségesebb is egyben (erről még írunk).
Összesen 0 hozzászólás látható.
Nincsenek hozzászólások.
Bárki hozzászólhat, nem regisztrált beküldő esetén egyik adat megadása sem kötelező - a hozzászólás akár névtelen is lehet.