A technológia fejlődése, terjedése és olcsóbbá válása a megfigyelést is könnyebben alkalmazhatóvá teszi. Ez nem csak a különféle kormányok internetes tevékenységére igaz. Kevin Bankston és Ashkan Soltani friss cikkjében az "offline" világban végrehajtott megfigyelések költségeit becsülték meg. Mivel a hagyományos megfigyelési technikáknál (pl. autós követés) 20-50x olcsóbb ha a különböző jeladókat használják, ez nem csak megkönnyíti az állam dolgát, de sajnos az efféle megfigyelések tömeges bevetését is lehetővé teszi. A Forbes cikkét erről itt lehet elolvasni.
Az ofline és online világ találkozásában is olcsóbban kivitelezhető a megfigyelés; gondoljunk csak az internetes adatbázissal működő arcfelismerése. Már évekkel ezelőtt sikerült egy kampuszon felállított webkamerával a hallgatók 31%-át azonosítani a Facebook-os fényképeik segítségével. Egy fokkal merészebb projekt a NameTag, ami egy Google Glass-hez készülő arcfelismerő alkalmazás, ami automatizálja a kísérletben végrehajtott mechanizmust.
Várhatóan a testen viselhető eszközök terjedésével a privacy-invazív eszközök, alkalmazások is nagyobb mértékben el fognak terjedni, ahogy a fenti esetekben is történt. A kérdés az, hogy az ezekkel érkező problémákat megtanuljuk-e előre kezelni, vagy csak utólag okulunk majd a hibákból? (ha egyáltalán ez a pont elérkezik)
Összesen 0 hozzászólás látható.
Nincsenek hozzászólások.
Bárki hozzászólhat, nem regisztrált beküldő esetén egyik adat megadása sem kötelező - a hozzászólás akár névtelen is lehet.