A Google és Facebook között zajló háború végeredményében többféle kimenetelű lehet, és idő közben akár még az internet aranybányáját jelentő adatalanyok is profitálhatnak belőle. A Facebook lendülete töretlen és alaposan feladta a leckét vetélytársának: most például lett saját böngészője, sőt, várhatóan hamarosan saját levelezője kommunikációs rendszere is lesz, amivel a Gmail népszerűségét igyekszik majd csökkenteni. Mindezek mellett olvashatunk olyan véleményeket, amelyek a Facebook világuralmáról beszélnek, s elnézve a cég közösségi szolgáltatása köré integrált szolgáltatási portfóliót, valóban nem hangzik túl illuzórikusan ez a gondolat.
Ha jóhiszeműen közelítjük meg a helyzetet, úgy gondolhatjuk, hogy ez az összetűzés eredményezni fog néhány privátszféra barát web alkalmazást, és legalább meggátolja a két óriás összeolvadását, összefonódását. Azonban más irányba is elterelődhetnek a dolgok. A Facebook nyilvánvaló előnye, hogy a szolgáltatásait összeköti a közösségi rendszere, és a felhasználói könnyen és gyorsan képesek a különböző alkalmazások között mozogni, és egyszerűen képesek a baráti körükkel megosztani dolgokat. Azaz van egy egységes közösségi rendszer, ami minden alkalmazást magába foglal, és leegyszerűsíti az információ megosztását, terjedését.
Vajon a Google hogyan fogja kompenzálni a hátrányát? Elképzelhető, hogy hasonló közösségi funkciókat fog beépíteni az egyes szolgáltatásai közé – ami biztosan nem jelent jót a webes privátszféra számára. Sőt, az ilyen jellegű bővítések ráadásul további veszélyekkel járhatnak azok bevezetésekor, gondoljunk csak a Google Buzz bevezetése körüli problémákra...
Összesen 0 hozzászólás látható.
Nincsenek hozzászólások.
Bárki hozzászólhat, nem regisztrált beküldő esetén egyik adat megadása sem kötelező - a hozzászólás akár névtelen is lehet.